SLS w pięlęgnacji skóry i włosów

Sodium Lauryl Sulfate

Sodium Lauryl Sulfate, w skrócie SLS, to środek powierzchniowo czynny posiadający właściwości myjące, pianotwórcze oraz emulgujące. Ze względu na swoje silne właściwości myjące znajdziemy go wielu szamponach, mydłach, żelach pod prysznic czy płynach do kąpieli. Środki ze SLS nie są polecane do codziennej pielęgnacji skóry oraz włosów, ponieważ mogą przesuszać skórę, również tę na głowie. Wynika to z tego, że środki ze SLS naruszają barierę ochroną skóry. Szczególnie unikać ich powinny osoby ze skłonnością do podrażnień.

W przypadku włosów używajmy szamponu ze SLS raz na tydzień lub dwa, dla dogłębnego oczyszczenia skóry głowy. Pamiętajmy więc o świadomym używaniu produktów ze SLS w pielęgnacji skóry i włosów.

Łagodniejsze środki myjące

Warto sięgnąć wówczas po kosmetyki z łagodniejszym środkami myjącymi np. z Coco-Glucoside lub Cocamidopropyl Bataine. Na co dzień powinniśmy myć włosy szamponami zawierającymi łagodniejsze detergenty. W ten sposób ustrzeżemy się przed przesuszoną, łuszczącą się skórą głowy, która może doprowadzić do wystąpienia łupieżu.